Sosyal:

Esra Salur Medikal Cilt Bakım

Medikal Cilt Bakımı

Güzel ve kusursuz bir yüze sahip olmak her kadın için önemlidir. Bunun için cilt bakımı kadınlar için en çok tercih edilen yöntemdir. Cildin bakımlı olması cilt sağlığını ileri derecede etkiler. Medikal cilt bakım cildinizde var olan sorunları temizleyerek cildin kendini onarmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Sağlıklı ve düzgün nefes alabilen bir cilde sahip olmak için kullanılan kozmetik ürünler cildin eski canlılığını geri getirerek cildinizde birikmiş tüm yağ ve siyah noktaları yok eder.

Yapılan işlemlerle beraber öncelikle cildinizin ihtiyacı olan işlemler yapılan analizler doğrultusunda belirlenir. Bu doğrultuda öncelikle cildinizin nemli olmasını sağlayan oksijen verilir. Verilen oksijen ile beraber cilt derinlemesine güzelce temizlenir.

Böylece cildin her tabakası yağdan ve kirden arınarak daha canlı bir görünümün kazanılması sağlanır. Temizleme işlemi anında kapalı ve tıkalı olan gözenekler açılır böylece siyah nokta oluşumlarının da önüne geçilerek tertemiz bir cilde sahip olunur.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Medikal cilt bakımı yaptırmak isteyen danışanlar öncelikle deneyimli ve işin uzmanından yardım almalıdır. Bakım öncesi cildiniz analiz edilir ve kişinin problemleri belirlenir. Cildin ihtiyacı olan kaliteli ürünler tercih edilerek cilt bakım işlemine geçilir. Medikal cilt bakımı aşamalar halinde gerçekleşir.

Cilde peeling yapılarak ölü hücrelerden arındırılır. Cildinizin nefes alabilmesi için buhar verilir ve bu buhar yardımı ile var olan siyah noktalar vakum yardımı ile temizlenir. Tüm bu uygulamalardan sonra cildi onarmak ve hücre yenilenmesini sağlamak amacıyla uygun vitamin ve mineraller cilde takviye olarak verilir. Böylece medikal cilt bakımı sorunsuz bir şekilde sona ermiş olur.

 

Medikal Cilt Bakım